Mała architektura

Projektowanie terenów zieleni nie kończy się na podaniu propozycji doboru roślin, to tak właściwie najłatwiejsza z kwestii projektowania przez Architekta Krajobrazu.

Ważne w całym procesie twórczym jest rozpoznanie terenu, poznanie jego historii, otoczenia, oddziaływania na społeczeństwo. Gdy już poznamy projektowany teren musimy zadbać o to by wpisał się idealnie w krajobraz lub celowo się z niego wyróżniał, ale nie bezpodstawnie.

Dlatego oprócz roślin projektujemy małą architekturę – ławki, lampy, kosze, stojaki na rowery, zbiorniki wodne, murki, ogrodzenia itd., całość koncepcji dopełnia również projekt nawierzchni często ściśle uzasadniony. Każdy element musi mieć swoje miejsce i tworzyć spójną całość, aby wizja projektanta nie zginęła na papierze, ale była wyczuwalna po przeniesieniu jej w rzeczywistość.

Projekt ogrodzenia

Ogrodzenia przy herbaciarni w Pisarzowicach. Projekt miał nawiązywać kształtem i formą do orientalnego stylu herbaciarni w Pisarzowicach przy, której  znajduje się ogród japoński. Ogrodzenie jest drewniane z elementami z kutej czarnej stali. Całość ogrodzenia miała podkreślać charakter miejsca oraz być elementem ozdobnym zapraszającym gości na teren ogrodu.